HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Брак - партнери со различна религија?

Go down 
АвторПорака
Publisher

avatar

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 26

ПишувањеПредмет: Брак - партнери со различна религија?   Јануари 23rd 2010, 13:48

Се случува денес, но се случувало и порано да се склучат бракови со партнери од друга верска заедница.
Што мислите вие за ова? Го оправдувате ваквото стапување во брак и создавање на една света заедница или не?
Дали вие некогаш би го направиле овој чекор на сметка на љубовта?
Како овие бракови се прифатени од заедницата во која потоа треба да опстојуваат?

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://checkthisout.macedonianforum.net
 
Брак - партнери со различна религија?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Љубов и секс-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | www.sosblog.com