HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 На кој инструмент свирите?

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

На кој инструмент свирите? Empty
ПишувањеПредмет: На кој инструмент свирите?   На кој инструмент свирите? EmptyЈануари 12th 2010, 03:21

Дали свирите на некој инструмент?
Кој е тој, и колку време свирите на него? А и зошто пак баш токму тој инструмент?

Јас порано свирев на флејта и на мандолина а подоцна имав и некои обиди за да научам свирење на пијано.
Флејтата и мандолината ми беа избор од малкуте инструменти кои ги имавме во школо, а пијаното затоа што од секогаш сум сакал да научам да свирам на пијано.
Ниту си првите две продолжив, ниту со третото научив. На кој инструмент свирите? 35960

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
 
На кој инструмент свирите?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Забава и култура :: Музика-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions