HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Љубов на прв поглед

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

Љубов на прв поглед Empty
ПишувањеПредмет: Љубов на прв поглед   Љубов на прв поглед EmptyЈануари 12th 2010, 03:15

Некои ја искусиле, некои ја негираат а некои сонуваат за неа?
Постои ли љубов на прв поглед? Ако да, зошто не секој ја добива шансата да ужива во неа? Ако не, тогаш како би бил човекот способен да измисли нешто кое воедно е една од највисоките човекови емоции?
Кои се вашите размислувања?

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Љубов на прв поглед Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубов на прв поглед   Љубов на прв поглед EmptyЈануари 12th 2010, 13:26

Не постои љубов на прв поглед. Што и да почувствуваш првиот пат кога ќе видиш некој што ќе ти се допадне е само физичка и површна привлечност. А тоа дали ќе прерасне во љубов или не зависи од тоа како натаму се ќе се одвива. Од 10 души што ќе ти се допаднат во животот на прв поглед само во 1 или 2 ќе се заљубиш. Како може да видам само некого и да направам 20 минути муабет и да речам дека сум заљубена? Љубовта не е еднаква на привлечност. Таа се состои и од (освен физичка привлечност ама не е морално) грижа, желба за жртвување, желба да се биде цело време со него/неа, и невозможност да се замисли животот понатаму без него/неа. А тоа не се постигнува на прв поглед Љубов на прв поглед 457830
Вратете се на почетокот Go down
Descendant

Descendant

Мислења : 9
Регистриран : 2010-01-05

Љубов на прв поглед Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубов на прв поглед   Љубов на прв поглед EmptyЈануари 13th 2010, 17:17

Може не постои љубов на прв поглед, но дефинитивно посто нешто што не е обична привлечност.
Не е љубов затоа што за да се каже дека сме вљубени во некоја личност, треба да ги знаеме и позитивните и негативните страни, кои на прв поглед и тоа како се скриени.
Не е обична привлечност, затоа што многу е поинакво чувството кое сме го имале во моментот кога сме здогледале некоја личност и сме посакале да бидеме со неа, поради физичкиот изглед и чувството кога сме погледнале личност и во тој момент во нас се јавил немир, задоволство, возбуда и слично
Сепак е нешто
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Љубов на прв поглед Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубов на прв поглед   Љубов на прв поглед Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Љубов на прв поглед
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Љубов и секс-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions