HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 2012 - апокалипсата?

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

2012 - апокалипсата? Empty
ПишувањеПредмет: 2012 - апокалипсата?   2012 - апокалипсата? EmptyЈануари 12th 2010, 03:10

Верувате ли во фамата која се крева околу 2012 и пропашањето на светот односно доаѓањето на Апокалипсата?
Дали календарот на Маите може да се земе како референтен показател по кој би се воделе нашите размислувања?
Дали Маите навистина го предвиделе крајот на светот или едноставно мислеле дека нема да имаат потреба од календар кој би бил со подолго траење од 21 декември 2012?
Што се крие зад оваа мистерија? Залажување и заплашување на народот или крајот на целото човештво?

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

2012 - апокалипсата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: 2012 - апокалипсата?   2012 - апокалипсата? EmptyЈануари 12th 2010, 13:39

Значи можеби и ќе поверував дека се ближи крај на светот ако сите тие што го туркаат ова се решат веќе еднаш конечно како ќе заврши светот. Прво маите предвиделе крај на светот, тоест календарот им завршува. Е добро мајку му, па луѓето може ги мрзело понатаму да прават календар, да биле живи можеби и ќе си го доправеле 2012 - апокалипсата? 339377
Второ, планетите ќе се наредат во една линија (точно во 2012) и половите ќе се сменеле.
Трето, од глобалново затоплување ни се ближи крајот. Не не, сега дури измислија дека за 6 месеци ќе биде тука ледено доба и готови сме. Како ли, оооо како ли само тогаш ќе се оствари пророштвото на пустите маи. Малку згрешиле во броењето.
Па и трета светска војна ќе не снајде наскоро. Не знам како само, пошто се лед ќе биде тука, или можеби се вода ќе биде пошто ќе се стопи цел мраз, не знам.
А даааа, јас се извинувам што сосема го заборавив астероидот кој ќе не мавне во 2012. Или беше планета. Битно се вика Нибиру (дури и име има).
А се сеќавам дека пред една година исто требаше светот да заврши поради лансирањето на некој си проект (не знам како се викаше) кој ќе направеше црна дупка. И знам дека дури и одбројување имало на интернет. Демек 5, 4, 3, 2, 1... и тука требало да ојдеме сите ама ништо.
Нормално дека ако има навистина некоја опасност, нема некој да излезе и да ни рече еј доаѓа крајот на светот. Ама од искуство, не верувам во овие работи 2012 - апокалипсата? 457830
Вратете се на почетокот Go down
 
2012 - апокалипсата?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Мистерии-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions