HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Омилен филм

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 26

ПишувањеПредмет: Омилен филм   Јануари 11th 2010, 15:30

Од сите филмови кои досега ги имате гледано, кој ви е омилен и зошто?

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://checkthisout.macedonianforum.net
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Омилен филм   Јануари 11th 2010, 22:37

Аа што убаво ми го погоди моментот
Дефинитивно Shakespeare in Love. Можеби и таков ми е периодот ама премногу ми се допаѓа како ја доловиле Елизабетанската сцена, животот во тоа време, борбата меѓу театрите и нели нормално забранетата љубов. Глумците се супер Гвинет Палтроу (зема оскар за филмов), Џосеф Фајнс (брат на Ралф Фајнс), Џуди Денч, Колин Фирт и Бен Афлек (иако не знам што бара овој во филмот, баш ми е утка ама нема врска мала улога има)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Омилен филм
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Забава и култура :: Филм и ТВ-
Отиди до:  
Free forum | Art, Culture and Leisures | Creative leisure, Scrapbook | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Create a blog