HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Поддршка

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 26

ПишувањеПредмет: Поддршка   Јануари 11th 2010, 15:24

Имате ли потреба од поддршка од блиските?
Дали вие давате поддршка на оние на кои им е потребна?
Верувате ли дека поддршката може многу да охрабри и да помогне во тешки ситуации?

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://checkthisout.macedonianforum.net
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Поддршка   Јануари 11th 2010, 22:27

Многу, ама ептен многу е битна поддршката. Ама не поддршка како "супер да да со тебе сме", туку поддршка покажана преку дела и подолги разговори во кои ќе видам дека оние што ми се блиски ме поддржуваат. На пример мене не би ми било доволно мајка ми или дечко ми(или било кој близок) да ми рече само "еј супер те поддржувам ако сакаш да бидеш пејачка", туку треба поддршката да се искаже и со разбирање зошто некои обврски не можам да ги исполнам, помагање за нешто што не можам да стигнам, разговори кога треба... Ова само пример, не сакам да бидам пејачка
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Поддршка
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Општи муабети-
Отиди до:  
Free forum | Art, Culture and Leisures | Creative leisure, Scrapbook | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblog.com