HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дали сте верници?

Go down 
АвторПорака
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

ПишувањеПредмет: Дали сте верници?   Јануари 4th 2010, 02:25

Без разлика на која религија и припаѓате, верувате ли дека постои Бог, верувате ли дека има некоја сила на која треба да се помолите и покорите? Наоѓате ли утеха во вашата верба во Бога и ги почитувате ли правилата на вашата вера? 
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 26

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте верници?   Јануари 4th 2010, 03:59

Верувам дека постои Бог и верувам во Неговата сила. Не сум огромен верник за да ја прифатам секоја догма, меѓутоа верувам во утехата, поддршката и разбирањето кои Тој ги нуди.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://checkthisout.macedonianforum.net
 
Дали сте верници?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Религија-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblog