HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Грижа на совест

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

Грижа на совест Empty
ПишувањеПредмет: Грижа на совест   Грижа на совест EmptyЈануари 8th 2010, 00:41

Колку и да сме бездушни, сепак во некој период од животот ќе ни се јави тоа мало гласче кое ќе нè прогонува за одредени работи што сме ги направиле.
Постои ли навистина грижа на совест и што е таа?
Дали е самата свест на човекот да расуди што е правилно а што не е, или е притисок кој го нанесува средината во која се наоѓаме секојдневно осудувајќи ги постапките слични на онаа за која ние буквално се јадеме.?
Дали секој човек има грижа на совест?

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
 
Грижа на совест
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Психологија и философија-
Отиди до:  
Free forum | Art, Culture and Leisures | Creative leisure, Scrapbook | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions