HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Етикетирање

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 26

ПишувањеПредмет: Етикетирање   Јануари 8th 2010, 00:37

Секогаш и секаде се наоѓа барем еден кој е етикетиран од другите. На што се должи таквиот однос на заедницата кон послабите индивидуи?
Дали е тоа поради стравот од она што е различно или е неспособноста да се прифати промена која потекнува од само еден човек?
Сте се нашле ли во ситуација да бидете етикетиран или пак вие да го направите тоа некому?

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://checkthisout.macedonianforum.net
 
Етикетирање
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Психологија и философија-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblog