HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Свештени лица

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 26

ПишувањеПредмет: Свештени лица   Јануари 7th 2010, 19:34

Дали свештените лица се уште го претставуваат Бога пред луѓето или се само луѓе кои нашле начин како да се богатат?
Колкава е разликата од денешно свештено лице до она од пред некои 150-200 години? Дали моралните вредности им се имат променето?

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://checkthisout.macedonianforum.net
Descendant

Descendant

Мислења : 9
Регистриран : 2010-01-05

ПишувањеПредмет: Re: Свештени лица   Јануари 8th 2010, 15:04

Морам да признаам дека ова ми е една од најомилените теми во секоја дискусија.
Свештените лица во никој случај не го претставуваат Бога. Тие се луѓе кои скриени зад дипломата од теолошкиот факултет и облечени во црковни облеки се обидуваат да влијаат врз народот и со тоа си се збогатуваат.
Самите се контраверзни, функционираат спротивно од нивното проповедање и се длабоко навлезени во многу матни игри.
Ретки се оние кои се држат до нормите и вистинските вредности.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Свештени лица
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Религија-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Create a free blog