HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Смешни преводи

Go down 
АвторПорака
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Смешни преводи Empty
ПишувањеПредмет: Смешни преводи   Смешни преводи EmptyЈануари 6th 2010, 23:59

Цело време сретнуваме смешни или глупи преводи од англиски (па и од други јазици). Кога ќе сретнете таков, тука ставете го да се почудиме малку од каде ги копаат тие бисери Смешни преводи 457830

Еве јас ќе почнам.

Shark Tale - Ајкулата Тале (ова на телевизија преводов бил) Смешни преводи 339377

Are you leaving? - Живеете тука? (делче од титлот на двд филм) Смешни преводи 339377
Вратете се на почетокот Go down
TinaМислења : 3
Регистриран : 2010-01-09
Возраст : 32

Смешни преводи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Смешни преводи   Смешни преводи EmptyЈануари 10th 2010, 02:01

Јас не можам да се изнасмеам за еден превод на Алфа ТВ, на една документарна емисија. Вака оди преводот:

The decision was made unanimously.
Одлуката беше донесена анонимно.Смешни преводи 22762Смешни преводи 137392

Хахахахахахахаха
Вратете се на почетокот Go down
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

Смешни преводи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Смешни преводи   Смешни преводи EmptyЈануари 10th 2010, 02:17

Мислам дека беше од Euro trip филмот ако не се лажам.

Оригиналниот дел иде: Sincerely, your pen-friend...
И тука доаѓа преводот на македонски: Искрено, твоето таванско пријателче.
Мислам, со кој памет?! Смешни преводи 339377

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Смешни преводи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Смешни преводи   Смешни преводи EmptyЈануари 12th 2010, 01:26

На канал 5, на реклама, The Other Boleyn Girl го преведуваат "Девојките од Булејн" Смешни преводи 137392 Смешни преводи 137392
Какво црно Булејн бре, Boleyn е презиме. Две сестри Болејн, едната се мажи со крал Хенри (осми мислам беше) а другата се швалерисува со него и и го презема. Затоа е Другата Болејн а не девојките од Булејн Смешни преводи 339377 Смешни преводи 339377
Вратете се на почетокот Go down
TinaМислења : 3
Регистриран : 2010-01-09
Возраст : 32

Смешни преводи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Смешни преводи   Смешни преводи EmptyЈануари 13th 2010, 20:13

На Телма, на еден филм, мајката и вели на ќерката:

You can't go out, you're grounded! Не може да излезеш, „приземјена си“!

Смешни преводи 137392 Смешни преводи 443315

На Канал 5, исто така на филм, еден батка зборува нешто со другарот за side effects, а во преводот стои „внатрешни ефекти“. хахахахаххаххах
Смешни преводи 339377 Смешни преводи 339377 Смешни преводи 22762
Вратете се на почетокот Go down
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Смешни преводи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Смешни преводи   Смешни преводи EmptyЈануари 13th 2010, 22:17

Tina напиша:
На Телма, на еден филм, мајката и вели на ќерката:

You can't go out, you're grounded! Не може да излезеш, „приземјена си“!


Аааа добро е ова приземјенаСмешни преводи 339377

Прееска на канал пет видов го поправиле она со Булејн па превеле Девојките Булејн (вака се јаде некако). Можеби прочитале тука хахахаха Смешни преводи 286719
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Смешни преводи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Смешни преводи   Смешни преводи Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Смешни преводи
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Забава и култура :: Уметност, литература и јазик-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions