HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Омилено дело

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

Омилено дело Empty
ПишувањеПредмет: Омилено дело   Омилено дело EmptyЈануари 6th 2010, 19:07

Ајде, набројте си неколку дела кои ви оставиле голем впечаток.

Јас морам да споменам неколку книги од Сидни Шелдон.
Крвна врска
Се плашиш ли од темница
Ништо не е вечно

Алхемичарот на Пауло Коелјо е уште една од книгите кои ми оставиле голем впечаток.
И исто така морам да ја спомнам и Шагринска кожа, која додека ја читав иако се навраќав на почетокот 2-3 пати за да ги разберам првите 50 страни, навистна влијаеше во мене во однос на тоа како го сфаќам животот и работите кои тој ги носи со себе.
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
 
Омилено дело
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Забава и култура :: Уметност, литература и јазик-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions