HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Колекционери

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

Колекционери Empty
ПишувањеПредмет: Колекционери   Колекционери EmptyЈануари 6th 2010, 19:01

Дали вашето хоби подразбира колекционерство?
Ако да, кој вид на колекции ги правите?

Лично јас, правам колекција од магнети за фрижидери и привезоци. Секаде каде што ќе отидам прво што правам е купување на магнет и привезок.
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Колекционери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колекционери   Колекционери EmptyЈануари 7th 2010, 00:11

Едно време правев топка од златца. Ептен безвезно хоби ама не знам зошто собирав златца од чоколада и ги виткав во една топка. После некое време стана ептен голема топката и веќе не можеше да се ставаат златцата.
Вратете се на почетокот Go down
 
Колекционери
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Хоби-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions