HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Трансфери на играчи

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 26

ПишувањеПредмет: Трансфери на играчи   Јануари 6th 2010, 18:48

Од она кое деновиве го имам јас како информација е дека:

Досена од Ливерпул се враќа во Италијанската А лига во Наполи

Крибари од Лацио оди во Сиена (позајмен на 6 месеци)

Молинаро од Јувентус преминува во Штудгард

Флокари од Џенова во Лацио (до крајот на сезоната)

Џереми од Њу Касл оди во Анкаргучу


Караваљо со трансфер во Катар


Роберто Карлос потпишал трансфер за Коринтианс

Јан Колер преминува во француската трета лига односно во Канеси секако, Пандев потпиша да игра за Интер.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://checkthisout.macedonianforum.net
 
Трансфери на играчи
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Спорт :: Фудбал-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblog.com