Чек дис аут
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Бајачки и гатачки

Go down 
2 posters
АвторПорака
Diva

Diva


Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Бајачки и гатачки Empty
ПишувањеПредмет: Бајачки и гатачки   Бајачки и гатачки EmptyЈануари 5th 2010, 19:53

Верувате ли во бајачки и гатачки? Мислите дека ако некоја баба ви забае тоа ќе помогне?
Денес мислам дека се повеќе се практикува да се оди по бајачки и гатачки кога луѓето ќе увидат дека во медицината не можат да го бараат спасот.
Не верувам дека баењето помага, ниту пак верувам на оние што викаат дека можат да ја предвидат иднината. Ама морам да признаам дека многу се плашам од вакви работи Бајачки и гатачки 74127
Иако не верувам, сепак ги разбирам до некаде оние кои пробуваат да си ги решат проблемите со ова. Кога некој има мака нормално дека се ќе проба, дури и нешто во што не верувал претходно.
Вратете се на почетокот Go down
Alexis

Alexis


Мислења : 4
Регистриран : 2010-01-02

Бајачки и гатачки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бајачки и гатачки   Бајачки и гатачки EmptyЈануари 6th 2010, 16:03

Врувам во овие работи, затоа што и сам се имам уверено во нив. Сепак, тоа што верувам не ме прави да се плашам од нив. Ги имам прифатено како такви дека постојат и дека се тука за да ни помогнат.
За предвидување на иднината исто така верувам, затоа што никогаш не можеме да бидеме сигурни во крајните способности на човекот. Не знаеме до каде може да оди неговиот ум или неговата свест. Можеби постои некое ниво на кое успеваме да погледнеме во иднината, макар тоа било и на кратко или пак не многу јасно.
Вратете се на почетокот Go down
 
Бајачки и гатачки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Мистерии-
Отиди до:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions