HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Колку лажете?

Go down 
АвторПорака
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Колку лажете? Empty
ПишувањеПредмет: Колку лажете?   Колку лажете? EmptyЈануари 5th 2010, 19:44

Ајде сега тука на исповед кој колку лаже и кога лаже (и совети за успешно лажење Колку лажете? 457830 ).

Според мене секој лаже понекогаш (така да ако некој рече не лажам лаже Колку лажете? 339377 ). И јас понекогаш се служам со лагата, најчесто во случаи кога не сакам да повредам некого: -какви ми се кондуритееее? -најубај Колку лажете? 35960 . Ама вакво нешто не ми се случува со оние што ми се блиски бидејќи на нив не ми е непријатно да им кажам дека нешто не е убаво.
Вратете се на почетокот Go down
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

Колку лажете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку лажете?   Колку лажете? EmptyЈануари 5th 2010, 21:48

Си подлажувам, не викам не. Понекогаш е потребна лага за да се пренесе вистината на еден поинаков начин.
Лажам оној пат кога мислам дека тоа е навистина потребно со што би се подобрила определена ситуација бар на кратко.
Лажам и тогаш кога знам дека вистината може некого многу да повреди.
Всушност, така наречената бела лага и не е толку опасна. Опасни се оние големите?Колку лажете? 596814
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Колку лажете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку лажете?   Колку лажете? EmptyЈануари 5th 2010, 23:31

Не е опасна ама понекогаш и на тие лаги се лутиме. Јас на пример кога ќе дознаам дека малку некој ме подлажнал одма се подналутувам Колку лажете? 877519
Вратете се на почетокот Go down
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

Колку лажете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку лажете?   Колку лажете? EmptyЈануари 5th 2010, 23:46

Diva напиша:
Не е опасна ама понекогаш и на тие лаги се лутиме. Јас на пример кога ќе дознаам дека малку некој ме подлажнал одма се подналутувам Колку лажете? 877519

Да, ама сепак ако размислиш таа лага до некаде била за твое добро за да не те повреди. Секако дека откако ќе дознаеш дека те подлажале ќе се чувствуваш малку повредена, но спореди го тоа со она кое би го слушнала ако во спротивно ти ја кажеле вистината.
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
Sponsored content
Колку лажете? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку лажете?   Колку лажете? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку лажете?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Општи муабети-
Отиди до:  
Free forum | Art, Culture and Leisures | Creative leisure, Scrapbook | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions