HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Крвта вода не бидува. Или можеби да?

Go down 
АвторПорака
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Крвта вода не бидува. Или можеби да? Empty
ПишувањеПредмет: Крвта вода не бидува. Или можеби да?   Крвта вода не бидува. Или можеби да? EmptyЈануари 5th 2010, 19:20

Колку сте приврзани за вашето семејсво и вашата фамилија? Дали по секоја цена застанувате на страната на вашата сестра, вашиот брат, братучед, чичко, татко, мајка... дури и тогаш кога знаете дека не е во право, само поради тоа што сте роднини? Ако треба да направите услуга во исто време и на вашиот чичко и на вашиот другар, а морате еден да откачите, кого ќе го оставите на цедило? Дали роднинските врски ќе влијаат во тој случај или ќе се водите според други критериуми?
Вратете се на почетокот Go down
Alexis

Alexis

Мислења : 4
Регистриран : 2010-01-02

Крвта вода не бидува. Или можеби да? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крвта вода не бидува. Или можеби да?   Крвта вода не бидува. Или можеби да? EmptyЈануари 6th 2010, 15:59

Во зависност од тоа во какви односи сум со некој од роднините, така одредувам дали ќе ги следам критериумите кои ги имам или ќе застанам на негова страна без притоа да го земам во предвид тоа што тој можеби не е во право.
Крвта вода не бидува, но секогаш може да се разблажи Крвта вода не бидува. Или можеби да? 457830
Вратете се на почетокот Go down
 
Крвта вода не бидува. Или можеби да?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Дом и семејство-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions