HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Менструални болки

Go down 
АвторПорака
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Менструални болки Empty
ПишувањеПредмет: Менструални болки   Менструални болки EmptyЈануари 5th 2010, 19:05

Девојки знам дека ова е неизбежен дел од животот на една жена (девојка). Колкави болки имате и како се справувате со нив?

Јас имам стварно големи болки секој циклус и секогаш пијам кетонал за тоа. Знам дека викаат дека предизвикувал стерилност или слично амам мислам дека не е точно. Единствено нешто што е штетно од него е тоа што може желудникот да боли од него.
Вратете се на почетокот Go down
Billie Jean-ious

Billie Jean-ious

Мислења : 2
Регистриран : 2010-01-06

Менструални болки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Менструални болки   Менструални болки EmptyЈануари 6th 2010, 01:00

I jas sum ista sekoj ciklus i se spravuvam so ketonal iskluchivo, i toa po 2 tabletki odednash vo pochetokot za da ja "napadnam" bolkata i da funkcioniram podolgo vreme. Toa deka ketonalot predizvikuva sterilnost e chist mit, ama za zheludnikot e vistina. Zatoa sekoj mesec trosham i ranital ili lanzul Менструални болки 877519
Вратете се на почетокот Go down
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Менструални болки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Менструални болки   Менструални болки EmptyЈануари 6th 2010, 09:05

Billie Jean-ious напиша:
Zatoa sekoj mesec trosham i ranital ili lanzul Менструални болки 877519

Не се оптоварува вака желудникот уште толку со лекови?

Инаку имам јас и спазмекс пиено ама ич не ми помагаат.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Менструални болки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Менструални болки   Менструални болки Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Менструални болки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Здравје-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions