HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Препораки за филмови

Go down 
АвторПорака
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

ПишувањеПредмет: Препораки за филмови   Јануари 4th 2010, 01:26

Сте гледале некој добар филм? Тука можете да го предложите како филм кој вреди да се погледне, се разбира со кратко објаснување т.е. вовед во содржината на филмот (без раскажување на целиот филм).
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 26

ПишувањеПредмет: Re: Препораки за филмови   Јануари 5th 2010, 21:39

Би го предложил

Филмот обработува доста интересна приказна. Како за сите романтични комедии, па така и за оваа е повеќе од јасно што ќе се случи на крајот. Но остатокот од приказната е она што го прави филмот толку интересен. Желбата за напредок и задржување на работното место може да значи многу работи, па дури и раѓање на вистинска љубов во овој случај.
Останува да погледнете
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://checkthisout.macedonianforum.net
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Препораки за филмови   Јануари 10th 2010, 19:47Аватар
Од истиот режисер на Титаник (Џејмс Камерон), ако нешто ви значи тоа
Го гледав вчера во кино и многу ми се допадна, супер приказна, добри ефекти, одлична глума. Дејството се одвива на друга планета каде луѓето (ние) се обидуваат да променат некои работи и да ги избркаат домородците за сопствени цели (главно пари).
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Препораки за филмови   Јануари 21st 2010, 20:54The Time Traveler's Wife

Самиот наслов кажува се. Малиот Хенри дознава дека може да патува низ времето, а тоа не може да го контролира, не може да контролира ни каде ни кога ќе отиде. Е сега убаво е да си ја знаеме понекогаш иднината, ако е убава. Ама што ако дознаеме дека ќе ни се случи најлошото а свесни сме дека не можеме да го промениме тоа. Супер филмче
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Препораки за филмови   Јануари 21st 2010, 20:56Twilight
Не можам да не го препорачам

Љубовна приказна во главно, нема премногу акција ама има преубави љубовни моменти (не шлапање и лигавење, него искрена љубов).
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 26

ПишувањеПредмет: Re: Препораки за филмови   Јануари 23rd 2010, 13:38Одличен филм со интересна приказна. Непосредно пред свадбата, малдоженецот сфаќа дека нема другар кој може да му биде кум на свадбата.
Тогаш започнува потрагата по пријател кој ќе застане покрај него на денот на неговата свадба.
Филмов дефинитивно вреди да се погледне

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://checkthisout.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Препораки за филмови   

Вратете се на почетокот Go down
 
Препораки за филмови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Забава и култура :: Филм и ТВ-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Sosblog.com