HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Прашање/одговор

Go down 
АвторПорака
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

Прашање/одговор Empty
ПишувањеПредмет: Прашање/одговор   Прашање/одговор EmptyЈануари 4th 2010, 04:24

Играта е едноставна. Членот кој е под мене ќе треба да одговори на прашањето кое јас ќе му го поставам.

Дали се сметаш себе за убава личност?
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
Alexis

Alexis

Мислења : 4
Регистриран : 2010-01-02

Прашање/одговор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашање/одговор   Прашање/одговор EmptyЈануари 6th 2010, 16:03

Во зависност од денот Прашање/одговор 457830
Како се замислуваш себе за 10 години?
Вратете се на почетокот Go down
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Прашање/одговор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашање/одговор   Прашање/одговор EmptyЈануари 6th 2010, 18:20

Со еден куп деца Прашање/одговор 286719

Си се степал/а некогаш?
Вратете се на почетокот Go down
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

Прашање/одговор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашање/одговор   Прашање/одговор EmptyЈануари 8th 2010, 00:30

Да Прашање/одговор 286719

Ги почитуваш ли пријателите?

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

Прашање/одговор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашање/одговор   Прашање/одговор EmptyЈануари 8th 2010, 13:32

Многу.

Дали си склон/а на зависности?
Вратете се на почетокот Go down
Publisher

Publisher

Мислења : 67
Регистриран : 2010-01-02
Возраст : 27

Прашање/одговор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашање/одговор   Прашање/одговор EmptyЈануари 12th 2010, 22:37

Само на одредениПрашање/одговор 253105

Колку време од денот поминуваш во спиење?

_________________
This is the way you left me, I'm not pretending
No hope, no love, no glory, no happy ending...
Вратете се на почетокот Go down
http://checkthisout.macedonianforum.net
Sponsored content
Прашање/одговор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прашање/одговор   Прашање/одговор Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Прашање/одговор
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Рекреација :: Играчница-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions