HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дали сме сами?

Go down 
АвторПорака
Diva

Diva

Мислења : 70
Регистриран : 2010-01-04

ПишувањеПредмет: Дали сме сами?   Јануари 4th 2010, 03:45

Не верувам дека денес има некој кој мисли дека сме единствената цивилизација во вселената. Но како го објаснувате фактот што се уште немаме пронајдено никакви траги и не знаеме за постоењето на таква во универзумот? Мислите дека се уште доволно не напреднла технологијата? Или пак има доста информации што не ни се кажани на нас "обичните смртници"?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Дали сме сами?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Чек дис аут :: Начин на живот :: Мистерии-
Отиди до:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Create your own blog